Stoly a stolky

(23)

Stoly

Ústředním prvkem obývacího pokoje a jídelny je stůl, který je k dispozici v různých provedeních, z různých materiálů, například dřevěný jídelní stůl, a v různých barvách, například bílý konferenční stolek. Každý, kdo si chce koupit psací stůl, si díky výběru jistě vybere ten správný model. Vhodným doplňkem jsou postranní stolky, které lze využít různými způsoby.

Stůl do obývacího pokoje v různých verzích

Obývací pokoj je ústřední místností bytu nebo domu. Zde se setkává rodina. Kromě pohodlného sezení, například pohovky, by měl být k dispozici také stůl. Dodává se v různých verzích. Ať už se jedná o malý nebo velký, stylový obdélníkový konferenční stolek, kulatý elegantní konferenční stolek nebo puristický model ve tvaru kostky, to, jak by měl konferenční stolek v obývacím pokoji vypadat, závisí na každém z nás a jeho životních zvyklostech. Konferenční stolek v bílé barvě lze kombinovat se všemi kusy nábytku a textilií, protože dobře zapadá do celkového obrazu. Dokonale zapadá do skandinávského stylu vybavení.

Konferenční stolek ze dřeva, kovu nebo skla

Obývací stůl může výrazně ovlivnit působení místnosti nejen svým stylem, ale také materiálem. Konferenční nebo jídelní stůl ze dřeva je velmi oblíbený, protože tento materiál vnáší do místnosti teplo a pohodlí a dodává jí rustikální kouzlo. Každý druh dřeva má svůj charakteristický vzhled. Velmi oblíbené jsou stoly do obývacího pokoje z akátového nebo bukového dřeva. Konferenční stolky z kovu jsou vhodné pro industriální styl. Snadno se čistí vlhkým hadříkem z mikrovlákna. Stoly se skleněnou deskou vypadají lehce, elegantně a moderně.

Konferenční stolek, jídelní stůl a další různé modely

Z hlediska designu si můžete vybrat mezi čtyřmi nohami a širokou středovou nohou. Poslední modely jsou většinou kulaté a ideální pro malé místnosti. Body získávají také za vzhled. Čtvercové modely dodávají místnosti určitou přímočarost. Tvar stolu je nakonec věcí vkusu a závisí na prostoru, který je k dispozici.

Postranní stolky - stylový společník v místnosti

Pohodlné opření se na pohovce s nápojem nebo svačinou na dosah je možné díky přídavnému stolku, který lze umístit vedle pohovky. Samozřejmě se hodí i pro umístění pěkné rostliny nebo jiného dekorativního předmětu. Příruční stolek lze umístit kamkoli a nabízí praktický úložný prostor pro různé předměty. Jsou vhodné nejen do obývacího pokoje, ale také jako ideální noční stolky k postelím. Je také vhodné umístit je na chodbu, pokud je zde například telefonní spojení.

Shrnutí: Nákup stolu

Stůl dokonale doplňuje nábytek. Je to víc než jen police na nádobí, dálkové ovladače nebo jiné věci. Místnost může být také skutečným lákadlem pro oči. Existují modely vhodné pro každý styl a vkus interiéru. Ať už se jedná o pohovku nebo jídelní stůl, klasickým materiálem je dřevo. Vypadá teple, útulně a domácky. Tvar závisí na prostoru, který je k dispozici. Kulatý konferenční stolek je vhodný do malých místností. Kompaktní postranní stolky jsou skvělým doplňkem a lze je použít na občerstvení a nápoje i na umístění dekorací. Jsou vhodné do každé místnosti.

Nahoru