3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Vyvýšené záhony


Vyvýšený záhon, praktická alternativa klasického záhonu šetrná k zádům

Vyvýšené záhony ze dřeva nebo kovu mají mnoho výhod. Může být umístěn na zahradě, ale také na balkoně nebo terase. Ať už se jedná o salát, bylinky nebo zeleninu, výsadba a péče jsou snadné a sklizeň bohatá. Květinám se daří také na vyvýšeném záhonu z plastu nebo jiného materiálu. Pokud si chcete koupit vyvýšený záhon, můžete si u společnosti blumfeldt vybrat ten správný z několika variant.

Čím se vyznačují vyvýšené záhony?

Především se jedná o speciální konstrukci: vyvýšená lůžka nabízejí pohodlnou pracovní výšku. Po vytvoření základní konstrukce a naplnění substrátem je pěstování květin, bylinek a zeleniny hračkou. Lůžko není v kontaktu s půdou, takže je vhodné i pro prostředí s nepříznivými půdními podmínkami. Některé vyvýšené záhony této řady lze doplnit o skleníkovou nástavbu. S vhodným příslušenstvím se z praktického záhonu může stát skleník nebo malý skleník, kde mohou citlivé rostliny růst pod ochranou.

Dobré materiály pro vyvýšené záhony

Velmi vhodné jsou robustní materiály odolné proti povětrnostním vlivům. blumfeldt nabízí vyvýšené záhony z kovu a dřeva. Kovová verze je díky zinko-hliníkovému povlaku odolná proti povětrnostním vlivům. Dřevěná verze je vyrobena z tlakově ošetřeného dřeva, které je odolné proti vlhkosti. Třetí variantu tvoří vysoce kvalitní kompozitní materiál.

Kde je vhodné místo pro vyvýšený záhon?

Vyvýšené záhony lze v zásadě umístit kamkoli. Ideální místa jsou slunná a chráněná před větrem. Například zahrada, místo na stěně domu nebo v předzahrádce, ale vyvýšené záhony jsou také ideální pro střešní terasy a prostorné balkony. Pokud se zahrada nebo terasa nachází na severní straně a na rostlinách není téměř žádné slunce, stále můžete dosáhnout dobrých výsledků se zvednutými postelemi. Některé květiny a zelenina jsou vhodné do stínu. Vyvýšený bylinkový záhon můžete vytvořit i v případě, že máte málo místa: čerstvé bylinky jsou oblíbené v kuchyni, ale jsou také pěkným doplňkem záhonu a příjemně voní. Můžete si vytvořit vyvýšený záhon a pochutnávat si na domácí zelenině a salátu.

Jak naplnit vyvýšený záhon?

V případě dřevěného nebo kovového vyvýšeného záhonu je vhodné nejprve vyložit vnitřní stranu záhonu zahradní fólií. Když plníte vyvýšený záhon, spodní vrstva by měla být drenážní. Vhodné jsou hrubé odřezky stromů, keřů, větviček a podobného materiálu. Jako podkladová vrstva je vhodný také hrubý, vodopropustný štěrk. Na něj se položí vrstva kompostu a poté zahradní zeminy. Kompost a čerstvá zemina se přidávají střídavě, dokud není záhon plný. Mezi jednotlivými vrstvami se hodí další drobné větvičky nebo dřevěné štěpky. Vrchní vrstvu tvoří půda. Kazetu lze používat několik let. Při použití záhonu v následujícím roce přidejte pouze vrchní vrstvy, které odpadly. Po několika letech budete muset starou výplň vyvýšeného záhonu zcela vyměnit.

Snadno si pořiďte vyvýšený záhon!

Díky pohodlné pracovní výšce a krásnému vizuálnímu efektu vyvýšeného záhonu si tento praktický způsob pěstování nachází cestu do stále více zahrad. Objevte nyní u společnosti blumfeldt vyvýšené postele ve vynikající kvalitě a stabilním, pevném zpracování.

Nahoru