3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Plynový krb v interiéru a plynová topidla na terase: užijte si dokonalé pohodlí

Vnitřní plynový krb je snem mnoha majitelů domů. Hlavními argumenty pro takové řešení kamen jsou romantický nádech a příjemný tepelný výkon. S plynovým nebo katalytickým krbem se útulnost přesune do soukromí místností. Zvláštním a vyhledávaným venkovním prvkem je také plynové topení na terase. V čem je plynový ohřívač tak výjimečný a co je třeba zohlednit při nákupu plynového ohřívače? Společnost Blumfeldt klade důraz na nejdůležitější aspekty a nabízí široký sortiment plynových topidel pro interiér i terasu.

Katalytická krbová kamna: takto funguje moderní řešení plynového krbu

Katalytická kamna umožňují vytápět místnosti katalytickým spalováním. Jedná se o spalování kapalného plynu pomocí katalyzátoru. V plynové peci nebo plynovém ohřívači slouží jako katalyzátor kovová mřížka pokrytá platinou. Takový plynový ohřívač je považován za ohřívač s velmi nízkými emisemi a lze jej provozovat s plynovou lahví. V případě plynových kamen v uzavřených místnostech je třeba vzít v úvahu, že by měl být k dispozici dostatečný přísun čerstvého vzduchu pro odtah plynu nebo by měl být instalován komínový průduch. Zvýšená vlhkost v kombinaci s úbytkem kyslíku v interiéru a tvorbou oxidu uhličitého vytváří směs, která vyžaduje přívod čerstvého vzduchu. Tímto způsobem se nemohou rozvíjet plísně, kterým se daří při vysoké vlhkosti.

Výhody plynových ohřívačů a ohřívačů na terasu

Plynová terasová topidla jsou považována za velmi exkluzivní venkovní doplněk, který poskytuje příjemné teplo i při výrazném poklesu teplot ve večerních hodinách pozdního léta. Zároveň dodávají venkovnímu prostoru mimořádně elegantní ráz a lze je použít i při venkovních akcích, aby dodaly akci vhodné (prestižní) prostředí. Elektrické zapalovací systémy zajišťují okamžité spuštění ohřívačů terasy a dodávku tepla. V jeho břiše je spousta úložného prostoru - v závislosti na modelu v různých velikostech. Můžete tam umístit plynovou láhev potřebnou k provozu plynového sporáku.

Plynová sálavá terasová topidla jsou stejně univerzální i z hlediska designu. Ať už v černém uhlí, ušlechtilém stříbře, obdélníkovém, válcovém nebo krychlovém tvaru: plynové topidlo pro venkovní použití je stejně poutavé jako to pro vnitřní použití a má skutečně hřejivou duši.

Jsou plynová topidla bezpečná pro domácnosti?

Plynové ohřívače pro domácnosti jsou velmi bezpečné, pokud jsou správně udržovány a používány podle pokynů. Abyste zajistili bezpečnost svého plynového ohřívače, měli byste ho nechat zkontrolovat kvalifikovaným plynařem alespoň jednou za dva roky. Bezpečnostní doporučení jsou stejná bez ohledu na to, zda se jedná o ohřívač na zemní plyn nebo o ohřívač na zkapalněný plyn, například propanová kamna. Důležité je také dostatečné větrání, zejména u přenosných plynových ohřívačů bez odsávacího systému. Vždy byste měli postupovat podle pokynů v návodu k použití.

  • Vyberte si plynové topení, které má správnou velikost pro váš dům. Před nákupem si přečtěte specifikace výrobce.
  • Pokud je vnitřní plynový ohřívač vybaven filtrem, měl by se během topné sezóny pravidelně čistit, aby se zajistilo správné proudění vzduchu.
  • Udržujte děti a domácí zvířata mimo dosah plynových ohřívačů.
  • Vypněte plynové topení, když je bez dozoru nebo když jdete spát.
  • Plynový radiátor nezakrývejte a neumisťujte na něj ani do něj žádné předměty.
  • Plynové ohřívače udržujte ve vzdálenosti nejméně jednoho metru od všech hořlavých předmětů, jako je nábytek, záclony, knihy a krabice.
  • Plynová kamna by se měla používat pouze v místnostech s dostatečným větráním.
  • V blízkosti plynového ohřívače nikdy nepoužívejte ani neskladujte hořlavé kapaliny nebo aerosoly.
  • Většina výrobců doporučuje pravidelnou kontrolu a údržbu jednotky. Zpravidla se doporučují dva roky. Ještě více užitečných informací najdete v návodu k obsluze.

Koupit plynový sporák a venkovní infrazářič u společnosti blumfeldt

Nezáleží na tom, zda si od společnosti blumfeldt koupíte plynová kamna do interiéru nebo model na terasu: naše plynová topidla mají relativně nízkou hmotnost, jsou mobilním řešením vytápění, a proto je lze flexibilně používat při mnoha příležitostech. Kromě toho se jedná o ekonomický systém vytápění, protože pořizovací náklady jsou na rozdíl od běžných plynových topných systémů relativně nízké.

Mobilní plynové krby nebo plynová sálavá topidla lze díky jejich kompaktnímu formátu přednostně použít v menších prostorách a jsou ideálním doplňkem běžného vnitřního vytápění. Například k vytápění malé dílny lze skvěle využít plynové topení. Vnitřní plynové trouby jsou však také vizuální ozdobou v gastronomii. Navozují útulné teplo, vytvářejí domácí atmosféru a jsou dokonalou kulisou, když venku šustí podzimní listí a před oknem tančí sněhové vločky. Všechny naše plynové ohřívače jsou dodávány zdarma, je na ně poskytována dvouletá záruka, kterou lze zrušit do 60 dnů od zakoupení.

Nahoru