3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Fontány


Koupit zahradní fontánu od společnosti blumfeldt

Zahradní fontána je jednak dekorativní a vytváří krásné akcenty v zahradě nebo na terase, jednak zvuk zurčící vody působí uklidňujícím způsobem na mysl a smysly. Díky tomu si můžete odpočinout, nechat za sebou stres všedních dní a jednoduše si užívat okamžik. Fontána neposkytuje pouze zážitek z vody, ale také možnost osvěžit se a napít se pro volně žijící ptáky a hmyz. Existuje tedy mnoho důvodů, proč si pořídit zahradní fontánu a dekorativně ji nainstalovat.

Dobijte si baterky u fontány

Není nic příjemnějšího než sedět za teplých letních večerů na zahradě před pěknou fontánou, poslouchat zurčení vody a užívat si příjemnou atmosféru. Své místo si najde i v malé zahradě a je velkolepým lákadlem pro oči. U obzvláště zdobných dekorativních fontán je kladen důraz na neobvyklý design. Svými jemnými vodními hrátkami v zahradě vás vybízejí k dlouhému odpočinku. Uklidňující atmosféra působí na duši velmi pozitivně. Zahradní fontána vybízí ke snění a užívání si přítomného okamžiku.

Velký výběr různých zahradních fontán

Fontána je skutečnou ozdobou zahrady, předzahrádky nebo terasy. Jedinou otázkou je, který model by to měl být: moderní fontána s vodopádem, která je absolutní pastvou pro oči, nebo spíše hravá fontána, která vás potěší tančícím proudem vody? Obzvláště poutavé jsou ozdobné fontány, například ve tvaru postavy. Velmi atraktivní je také elegantní kamenná zeď, po které stéká voda. Kamenná fontána vypadá v přírodní zahradě obzvlášť dobře. U kaskádové fontány, která je skutečným lákadlem pro oči, má základní konstrukce určitou výšku. Voda padá shora krok za krokem přes několik pater. Kaskádové fontány vytvářejí několik malých vodopádů, které navozují velmi uvolněnou atmosféru. Zvláštností jsou ekologické solární fontány, u nichž je solární modul umístěn na slunci. Koloběh vody probíhá sám o sobě.

Výběr vhodného místa pro fontánu

Než se rozhodnete, kterou fontánu si pořídíte, měli byste si vybrat její umístění, protože se dodává v různých tvarech a velikostech. U nástěnných fontán je rozhodnutí obvykle jednoduché: mohou být umístěny na stěnu domu nebo integrovány do stěny z přírodního kamene. Umístění fontány vybírejte pečlivě, protože pokud je fontána umístěna pod stromy, musíte brát ohled na listí, alespoň na podzim. Nejlépe je umístit ji tak, aby byla dobře viditelná. Případně lze v blízkosti vodního prvku vytvořit další místa k sezení, například lavičku. Fontána je ústředním bodem zahrady a neměla by být příliš skrytá, aby upoutala pozornost.

Shrnutí

Ať už na zahradě nebo na terase, stylová fontána zaručeně upoutá pozornost a vybízí k odpočinku. Šumící voda vytváří velmi neobvyklou atmosféru. V nabídce je široká škála různých modelů a velikostí, takže si každý může najít ideální zahradní fontánu. Vezměte prosím na vědomí, že venkovní fontány je třeba před každou zimou zajistit proti mrazu. Buď do vody přidejte nemrznoucí směs, nebo ji odstraňte, abyste zabránili poškození mrazem.

Nahoru