Květináče

(54)

Koupit květináče od společnosti blumfeldt

Majitelé zahrad se těší ze zeleně ve své oáze. K čemu by však byly ty nejkrásnější rostliny bez rozumného ošetření, které jim umožní vyniknout v tom nejlepším světle? Květináče jsou ideální, protože je vystavují správnému světlu a přitahují pozornost. Moderní zahradní design si bez nich již nelze představit. Nabídka je velmi široká: každý, kdo si chce koupit hrnce, najde to, co hledá.

Všestranné využití vkusných květináčů

Květináče lze využít mnoha způsoby, například k lemování cestiček, ozelenění holé terasy nebo k vyplnění rohu zahrady životem. Co takhle zkrášlit vstup do zahrady krásnými rostlinami nebo zútulnit místo k posezení pomocí záhonu? Ať už stylové květináče umístíte kamkoli, se správnými rostlinami budou přitahovat pozornost. Originální dekorace jsou možné jak venku, tak v interiéru. Jsou vhodné nejen pro rostliny, ale v květináčích lze pěstovat i zeleninu a ovoce.

Různé hrnce pro každou potřebu

Vyvýšené záhony jsou ve srovnání s květináči větší. Jsou ideální pro silné rostliny s rostoucími výhony, ale jejich objem se také liší v závislosti na zvoleném produktu. Na druhou stranu jsou truhlíky vhodnější pro široké a mělké výsadby. Kulaté a válcovité květináče umožňují rovnoměrný vývoj kořenů ve všech směrech. V případě čtvercových kontejnerů je třeba zvolit větší rozměry. Jsou vhodné pro rostliny, které se příliš nerozrůstají a nerozvětvují. Podlouhlý truhlík na květiny se skvěle hodí na okenní parapet. Samozavlažovací květináče jsou velmi praktické. Mají integrovaný zavlažovací systém, takže rostliny jsou vždy zásobovány ideálním množstvím vody. Indikátor hladiny vody ukazuje, kdy je třeba nádržku doplnit. Drenážní vrstva odvádí přebytečnou vodu, například po dešti.

Hrnce z různých materiálů

Nádoby jsou vyrobeny z pevných materiálů odolných proti povětrnostním vlivům, jako jsou dekorativní a tvarované betonové květináče. Jsou odolné proti UV záření, mrazu, a proto trvanlivé. Květináče nebo jiné nádoby mohou být venku po celý rok. Odolávají větru a povětrnostním vlivům v létě i v zimě. Další výhodou tohoto materiálu je jeho prodyšnost, která podporuje zdravý růst kořenů. Dalším oblíbeným materiálem je sklolaminát. Je lehký, ale pevný a odolný vůči povětrnostním vlivům a vhodný pro robustní a odolné rostliny. Co třeba ratanové květináče? Velmi stabilní přírodní materiál je velmi lehký, odolný a robustní. Ratanové nádoby jsou vhodné zejména do interiéru.

Shrnutí o hrncích

Pomocí pěkných květináčů a dalších doplňků můžete vytvořit kvetoucí akcenty, ať už na zahradě, terase, balkoně nebo v interiéru. Díky velkému výběru různých výrobků různých velikostí a tvarů a z různých materiálů si každý najde to, co hledá. Pokud chcete mít rostliny v zimě venku, měli byste se ujistit, že používáte správný materiál. Optimální volbou jsou modely z betonu nebo skelných vláken, které zabraňují riziku zamrznutí. Další alternativou jsou polyuretanové zásobníky odolné proti chladu.

Nahoru