3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Koupě skleníku od blumfeldt

Každý, kdo má zahradu a chce pěstovat vlastní zeleninu, bylinky nebo jiné produkty, by si měl pořídit skleník. Choulostivé rostliny totiž nemají rády každé počasí, takže mohou rychle uhynout při větru, silném dešti, krupobití nebo přízemních mrazících. Jak ale skleníky vlastně fungují a co v nich lze pěstovat? Připravili jsme pro vás nejdůležitější tipy, informace a kalendář výsadby.

Skleník - pro ochranu rostlin

Mnoho rostlin je velmi citlivých na počasí. Aby optimálně rostly a prospívaly, je třeba použít správné příslušenství pro výsadbu pro příslušné odrůdy zeleniny, bylinek nebo květin. Skleníky jsou k tomu ideální. Tímto způsobem můžete vysévat rostliny podle libosti, bez ohledu na počasí. Tím se prodlouží zahradnická sezóna a zároveň se zvýší úroda. Rostliny citlivé na vlhko a chlad se cítí dobře a odmění se vám bohatým růstem. Se správnými semeny zeleniny se sklizeň protáhne až do pozdního podzimu. Skleníky mají různé tvary a velikosti. Malý skleník se hodí do každé zahrady. Nabízí také dostatečnou flexibilitu, takže ji lze nastavit a změnit její uspořádání podle potřeby.

Jak fungují skleníky?

Pokud chcete na záhony vysévat rostliny na začátku roku, abyste mohli na jaře sklízet, měli byste se rozhodnout pro rozšíření skleníku. Je umístěn nad záhonem, aby rostliny mohly růst optimálně chráněné díky krytu z PVC. Boční klopa, kterou lze otevřít pomocí zipu, usnadňuje práci uvnitř. Když jsou rostliny dostatečně velké nebo je teplota příjemnější, lze rám odstranit. Sluneční paprsky pronikají plastovými okny a zahřívají interiér. To vytváří ideální podmínky. Užitečné jsou také různé skleníkové doplňky, jako jsou koše na rostliny a houby na rostliny.

Co mohu ve skleníku pěstovat?

  • Leden: Různé druhy ředkviček
  • Konec února: Salát, kedlubny a špenát
  • Březen: Květák, růžičková kapusta, zelí, dýně, paprika, celer, pórek a petržel
  • Duben: Rajčata, okurky, fazole, jarní cibulka, feferonky, rozmarýn, kopr, tymián a melouny
  • Květen: Bazalka, majoránka, šalvěj a oregano
  • Červen: Cibule

Pravidelné čištění vodou a mycím prostředkem je důležité, aby se zabránilo tvorbě plísní a zárodků. Doporučuje se to alespoň jednou ročně. Špinavá prostěradla už nepropouštějí světlo do interiéru. Zpomalují nebo dokonce zhoršují růst rostlin.

Přehled skleníků

Pouze půda bohatá na živiny a pravidelné zavlažování k úspěšnému pěstování nestačí. Pro pěstování zeleniny, ovoce atd. na zahradě je stejně důležité vhodné klima, ochrana před nepřízní počasí a ochrana před škůdci. Skleníky jsou ideálním nástrojem. Díky nim si můžete splnit svůj sen o pěstování vlastní zeleniny a ovoce. Mezi typické druhy zeleniny, kterým se zde při správné péči daří, patří rajčata, okurky, brambory a mnoho dalších. Díky skleníkovému efektu zůstává skleník vlhký a teplý i v zimě. Proto se zde daří téměř všem rostlinám. Vegetační období se může prodloužit, čímž se prodlouží doba sklizně.

Nahoru