3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Zahradní nábytek


Koupit zahradního nábytku od společnosti blumfeldt

Toužíte po příjemných hodinách strávených na zahradě nebo na terase? Pak vám nesmí chybět vhodný zahradní nebo terasový nábytek. Je ideální pro vytvoření dokonalé atmosféry. Nábytek je k dispozici z různých materiálů, například ze dřeva, hliníku nebo ratanu. Na co se ale při nákupu zahradního nábytku zaměřit? Jak o ně správně pečovat. V následujícím průvodci najdete užitečné informace.

Vytvořte si pohodlné posezení se zahradním nábytkem

Správný zahradní nábytek nebo nábytek na terasu nabízí možnost společného stolování, společenských večerů u grilu nebo pohodlí mimo každodenní stres. S vhodnými židlemi, lehátky, hollywoodskými houpačkami, stoly, sadami zahradního nábytku nebo podložkami pod terasový nábytek je venkovní prostor stejně útulný jako obývací pokoj. Najdete zde perfektní kusy nábytku pro vkus každého člověka a také pro každý zahradní styl.

Různý terasový nábytek

Otázka správného zahradního nábytku závisí na vkusu, stylu a dostupném prostoru. Volba je na vás:

  • Zahradní lehátko, hollywoodská houpačka nebo plážové křeslo: Zahradní lehátko, hollywoodská houpačka nebo plážové křeslo jsou ideální pro trávení volného času. Zvou vás, abyste v nich strávili čas v pohodlí.
  • Zahradní židle: pokud jde o židle, důležitou roli hraje vzhled, tvar a materiál: design by měl korespondovat se stolem, aby vytvořil harmonický celkový obraz. Čalounění a područky zajišťují vysokou úroveň pohodlí.
  • Zahradní stoly: samozřejmě nesmí chybět pořádný stůl pro společné stolování a mnoho dalšího. Měl by být nejen odolný vůči povětrnostním vlivům, ale také snadno udržovatelný, protože na povrch stolu se mohou rychle dostat potraviny nebo nápoje.
  • Zahradní nábytek pro děti: i děti chtějí mít na zahradě své vlastní útočiště. Zahradní nábytek pro děti je k tomu ideální. S dětskými židlemi a vhodným dětským piknikovým stolem mohou děti malovat, vyrábět nebo jen tak trávit čas s kamarády.

Z jakých různých materiálů je nábytek vyroben? Jak správně pečovat o zahradní nábytek?

Materiál je rozhodujícím kritériem při nákupu zahradního nábytku nebo nábytku na terasu, protože nábytek musí odolávat chladu, dešti, slunečnímu záření a dalším vlivům prostředí. Níže je uveden přehled různých materiálů a jejich vlastností:

  • Dřevěný zahradní nábytek: dřevo je bezpochyby klasikou venkovního prostoru. Tento materiál je nadčasový, robustní a při správné péči má dlouhou životnost. Díky svému přírodnímu vzhledu se velmi dobře hodí do konceptu zahrady nebo terasy. Původní druhy však odolávají povětrnostním vlivům pouze s lakem a impregnací údržbovým olejem. Pečetě kvality zaručují ekologickou a udržitelnou produkci. Dřevěný zahradní nábytek stačí otřít vlhkým hadříkem nebo mýdlovým roztokem.
  • Hliníkový zahradní nábytek: hliník je ideální pro venkovní použití, protože je odolný vůči povětrnostním vlivům a korozi, tj. nerezaví. Tento materiál je výrazně lehčí než například železo, ale při optimálním zpracování je stejně stabilní a pevný. Hliník se velmi snadno čistí. Díky práškové povrchové úpravě zůstane nábytek krásný. Překvapí svým jednoduchým vzhledem. Nečistoty lze odstranit vodou nebo jemným roztokem čisticího prostředku. Pokud jde o zimní skladování, hliníkový nábytek lze bez problémů ponechat na zahradě.
  • Ratanový zahradní nábytek: ratan je pevný, odolný a nerezaví. Aby však tento snadno udržovatelný materiál odolal povětrnostním vlivům, je třeba jej v případě potřeby navoskovat nebo natřít plastovou vrstvou. Zahradní nábytek z polyratanu je odolný vůči povětrnostním vlivům a trvanlivý. Stylový nábytek boduje svým rustikálním vzhledem a nízkou hmotností. Často se vyskytuje v podobě nábytku do obývacího pokoje. K čištění polyratanového nábytku stačí čistý vlhký hadřík. Na silnější skvrny lze použít jemnou mýdlovou vodu nebo v případě velmi odolných skvrn použít speciální přípravky na ošetřování polyratanu. Ratanový olej můžete používat jednou až dvakrát ročně. Na zimní období se nábytek skladuje v suché místnosti chráněné před světlem.

Shrnutí zahradního nábytku

Na zahradě je k dispozici nábytek, který vyhovuje každému vkusu a dobře se do ní hodí. Stylovou kombinací materiálů však lze vytvořit i zajímavé kontrasty, například umístěním stolů a židlí z oceli do přírodní zahrady. Co se týče péče, je třeba dodržovat výše uvedené tipy. Ochranné kryty jsou velmi užitečné.

Nahoru