3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Deky na zatížení

Je známo, že zdravý spánek je stejně důležitý jako cvičení. Ne každému se však prostřednictvím fyzické aktivity podaří zcela odložit starosti a problémy každodenního života. Zde může pomoci zátěžová deka. Říká se jí také terapeutická deka nebo gravitační deka a je vhodnou volbou při různých problémech, jako jsou poruchy spánku a stres. co přesně ale zátěžová deka je a jaké jsou její výhody?

Co je to zátěžová deka a s čím může pomoci?

Je to těžká deka, která je víc než jen obyčejná deka. Trend spánku, který vznikl v Americe, je nyní módní i v Evropě. Mnoho lidí si v noci jednoduše neodpočine a nemůže spát. Bylo prokázáno, že protistresové přikrývky dobře působí při poruchách spánku. Podporují klidný spánek. Mohou být také dobrým terapeutickým nástrojem při stresu, depresi, záchvatech paniky, úzkosti a obsedantně-kompulzivních poruchách, protože pomáhají relaxovat, a tím i lépe spát. Deka údajně dobře působí i při duševních onemocněních, jako je ADHD (porucha pozornosti s hyperaktivitou), autismus, Downův syndrom a Aspergerův syndrom. Samozřejmě je využívají i zdraví lidé.

Jak zátěžové deky fungují? Jaký je jejich přínos?

Pozitivní účinek přikrývky, který byl potvrzen různými studiemi, vyplývá z její vysoké, rovnoměrně rozložené hmotnosti. Deka je naplněna malými skleněnými korálky, které jsou uvnitř. Výsledný silný, ale jemný hluboký tlak má uvolňující účinek na svaly, klouby a šlachy, takže postižený se může uvolnit jak fyzicky, tak psychicky. V těle se uvolňují hormony uvolnění a štěstí, například serotonin. Zlepšuje náladu a snižuje stres a úzkost. Přikrývka také stimuluje uvolňování hormonů podporujících spánek, jako je melatonin, který uvádí tělo do spánkového režimu.

Nákup zátěžové deky - na co si dát pozor?

Na rozdíl od toho, co se často předpokládá, vás vlastní váha přikrývky nezatěžuje, ale naopak zlepšuje váš spánek. Uživatelé se také nemusí obávat, že se pod terapeutickou dekou zpotí. Přesná hmotnost přikrývky Gravity, která je určena množstvím hypoalergenních mikroskleněných kuliček, závisí na tělesné hmotnosti a velikosti spícího. Je důležité je správně vybrat. Pravidlo zní: 10 až 15 % tělesné hmotnosti. Při správné hmotnosti není mírný tlak vůbec nepříjemný. Je to viditelné, ale vnímané jako příjemné. Neustálé převalování a otáčení během spánku je také výrazně omezeno, takže přirozené fáze hlubokého spánku jsou delší a nedochází k neustálému probouzení.

Souhrn Terapeutická přikrývka

Mnoho lidí má v noci problémy s usínáním nebo s udržením spánku. Důvodů je několik. Zátěžová deka může přinést úlevu díky dodatečné hmotnosti a jejímu rovnoměrnému rozložení na těle a také při psychických onemocněních, jako jsou deprese nebo úzkost, vám pomůže najít větší klid a lépe spát. Uvolněním hormonů štěstí a spánku se tělo dokáže mnohem lépe uvolnit. Za tímto účelem se těžká přikrývka skládá z hypoalergenních mikroskleněných kuliček. Nabízí se v různých hmotnostních kategoriích. Doporučuje se koupit si zátěžovou deku, která odpovídá přibližně 10 až maximálně 15 procentům vaší tělesné hmotnosti.

Nahoru